Midas Danışmanlık


"Midas Danışmanlık A.Ş. olarak; bünyemizdeki danışmanlar ve hukukçularla hizmet verdiğimiz firmaların başta Rekabet Hukuku olmak üzere tüm hukuk dallarındaki problemlerine etkin çözümler sunmaktayız. Dürüst, güvenilir, objektif ve şeffaf hizmeti en yüksek kaliteyle sunmak temel prensibimizdir."


Midas Danışmanlık ekibi olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizde, bünyemizdeki rekabet danışmanları ve hukukçularla danışmanlığını yaptığımız şirketlerin rekabet hukukundan kaynaklanan sorunlarına hızlı ve etkin çözümler üretmekteyiz.

Alanında yetkin ve tecrübeli uzmanlardan oluşan ekibimizle, rekabet uyum programları kapsamında şirket bilgisayar ve belgelerinde yerinde inceleme simülasyonları gerçekleştirmekte ve çalışanlara rekabet hukuku eğitimleri vermekte; Rekabet Kurumu’na yapılacak birleşme ve devralma bildirimleri ile menfi tespit ve muafiyet başvurularının her aşamasında danışmanlık hizmeti vermekte ve bu işlemlerle ilgili olarak şirketleri temsil etmekteyiz.

Rekabet Kurulu tarafından başlatılan ve yürütülen önaraştırma ve soruşturma süreçleri ile, Kurul nezdindeki sözlü savunmalarda şirketlerin savunmanlığını üstlenmekte; Kurul tarafından verilen kararlara karşı yargı yoluna başvurarak şirketlerin hak ve menfaatlerini gözetmekte; distribütörlük, franchising, yetkili satıcılık, münhasırlık gibi çok çeşitli sözleşmeler yönünden rekabet hukukuna uygunluk denetimi yapmakta ve her tür rekabet hukuku soruları hakkında hukuki görüş bildirmekteyiz.

Rekabet hukukunun yanı sıra; sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku, reklam hukuku, idare hukuku, tüketici hukuku ve kişisel verilerin korunması hukuku alanlarında da hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerine; reklam, enerji, otomotiv, telekomünikasyon, sağlık, medya, kozmetik, e-ticaret, eğlence, gıda, çimento, sigorta ve finans gibi çeşitli sektörlerde uzun yıllardan beri danışmanlık ve hukuki destek hizmetleri sağlamaktayız.